Wordpress Temaları

Seo Uyumlu Galeri Destekli WordPress Teması

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda sizlere ‘‘resmin üzerine tıklayınca ileriki resme geçme” özelliği ve bunun yanında birçok özelleştirme özelliği bulunan ücretsiz bir wordpress temasını önereceğim.

Bu yazıyı neden yazdığımı böyle bir tema aramayan bilemez. Çünkü eklentisiz olarak resmin üzerine tıklayınca diğer resme geçen tema bulmak oldukça zordur. Birçok ücretli temada bu özellik vardır fakat ücretsiz temaların büyük çoğunluğunda yoktur.

Resme tıklayınca diğer resme geçme özelliği ne işinize yarar?

Bu özellik ile wordpress de resim galerisi oluşturduğunuzda galerideki resimlere tıklayınca resim büyük olarak açılır ve üzerine tıkladıkça diğer resme geçer. Bu şekilde olduğu zaman sayfa görüntüleme sayısı artar. Bu şekildeki galerilerde resimlerin altına ve üstüne reklam koyarak reklam tıklama ve buna bağlı olarak gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Yani her resme tıklandığında resmin altında ve üstünde 336*280 boyutunda bir reklam sunarsınız. Bu şekilde de reklam gelirleriniz oldukça artar.

Temanın ne işe yarayacağında kısaca bahsettikten sonra temanın adını verelim. Bu şekilde galeri özelliği olan bir diğer tema windowsun default olarak gelen temalardır. Ama bu temelar işlevsellik bakımından zayıf olduğu için kullanma tercih edilmez.

Eklentisiz resim geçişi olan wordpress teması

Bu temanın adı Customizr. Customizr temasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Diğer bir şekilde yüklemek için wordpressin tema yükleme bölümünden ‘Customizr‘ yazarak arayabilirsiniz.

Customizr Teması Bazı Özellikleri

 Seo Uyumlu Galeri Destekli WordPress Teması

Seo Uyumlu Galeri Destekli WordPress Teması

Customizr temasını yükledikten sonra ayarlarına ulaşmak için görünüm menüsünden özelleştiri seçmelisiniz. Temanın ayrıca bir menüsü bulunmuyor. Ben baya bi aramıştım unutmuşum özelleştir menüsünü 🙂

Bu özelleştir menüsünden temaya ait birçok özelliği değiştirebiliyorsunuz. Yazı fontlarınıi renklerini, ana sayfada slider olacak mı olmayacak mı gibi ayarları. Sosyal medya ayarları. Resimler lightbox efekti ile açılsın mı açılmasın mı gibi seçenekleri belirleyebilirsiniz.

Not: Galeri oluşturdunuz ve resim üzerine tıklayınca sonraki resme yeni sayfada geçmesini istiyorsanız ayarlardan lightbox efekti ayarını kaldıralısınız. Lightbox efekti açık kalırsa resim galerisi efektle aynı sayfada açılır ve yine üstüne tıkladıkça değişir. Bu sizin tercihinize bağlı. Ama sizde benim gibi para kazanmak istiyorsanız efekti kaldırın ve her resim yeni sayfada açılsın. Resimlerin altlarına ve üstlerine reklamıda koyarak geliri arttırabilirsiniz.

Yazı biraz aceleye geldi ama elimden geldiğince anatmaya çalıştım. Takıldığını herhangi bir yer olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz. Elimden geldiğince ve bilgim dahilinde cevaplamaya çalışırım. Hayırlı ve bol hitli günler dilerim.

Daha Fazla Göster

6 Yorum

  1. Çilingir sitem için kullanacağım , gerçekten işime yaradı. Teşekkürler 🙂

  2. Merhaba, karikatür komik fotograf sitemde kullanmak istiyorum. Fotograflarin tiklandiginda bir sonrakine gecmesini hangi eklentiyle ne sekilde yapmaliyim?

    1. eklentiye gerek yok. Galeri olarak eklediğinizde resim üzerine tıklayınca diğerine geçiyor bu temalarda.

    1. merhaba. bu yazıyı eklenti kullanmadan galeri eklenen temaları göstermek için yazdım. Yani bu temalarda yazıya normal resimleri galeri olarak ekleyip yayınladığınızda resmin üzerine tıklayınca sonrakine geçiş yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün