Wordpress Temaları

Hueman Ücretsiz WordPress Teması Tüm Ayarları

Blog (Blog Ayarları)

Blog ayarları hueman temasının blog kısmının ayarlarının bulunduğu menü. Burada sitemizin slider ayarlarını, başlıklarını, azıların bir bölümü gösteriminin kaç kelimeden ibaret olacağını, yazar kısmını, önceki-sonraki yazı blümlerinin nerede yer alacağı gibi ayarları yapabilirsiniz.

Heading

Bu ayar ile menülerin ve sliderin altına başlık ekleyebilirsiniz.

Subheading

Bu ayarda da header ın yanına gelecek olan başlığı ayarlayabilrisiniz. Ben ikisini de boş bıraktım benim bi işime yaramadı açıkçası.

Excerpt Length (Alıntı Uzunluğu)

Ana sayfada on yazıların resmi ve metinden bir bölüm alıntı gösteriliyor. Bu metinin kaç harf ile olacağını bu ayar ile belirleyebilrisiniz. Ben burayı 40 harf olacak şekilde belirledim. Siz istediğiniz sayıyı verebilirsiniz.

Featured Posts (Slider)

Öne çıkarılmış görselleri göstermek için u ayarı tikli şekilde bırakabilirsiniz. Ama tiki kaldırınca da birşey değişmedi, tam olarak ne işe yaradığını ben anlayamadım 🙂

Featured Category (Öne Çıkan Kategori)

Burada liderda göstermek istediğiniz kategoriyi belirleyebilirsiniz. Eğer kategori belirtmek istemezseniz ve son yazıların gsterilmesini isterseniz bunu değiştirmeyin. Kaç adet yazı sliderda gösterilsin onu belirlersiniz.

Burada ben 1 adet yazı seçiyorum. Çünkü sliderin otomatik dönme özelliği yok malesef.

Standard Blog List

Bu ayarı açarsanız standart bloglardaki gibi resim solda alıntı sağda olacak şekilde yazılarınız listelenir. Ben bunu açmıyorum huemanın özelliğini kullanmak daha mantıklı.

Thumbnail Placeholder

Bu ayar ile de hiçbir görsel değişim olmadı.

Thumbnail Comment Count (Küçük Resim Yorum Sayısı)

Anasayfa ve sliderdaki resimlerin sağında yazı içindeki yorum sayısını gösterip göstermeme ayarı. Yorum alan veya yorum almaya yönelik bir siteniz yoksa bunu kapatabilirsiniz. Bende de pek bi yorum yok ama zamanla olur ümidi ile açık bıraktım 😀

Single — Author Bio

Yazı sonlarında yazarı hakkında bilgi bulunduran kutucuğun gösterilmesi yada gösterilmemesi ayarıdır.

Single — Related Posts

Yazıların sonunda benzer yazılar bulunuyor. Bu benzer yazıların, yazılardaki etiketlere ya da kategorilere göre belirlenmesi ayarıdır. Genelde kategori seçilir aynı kategoriden son yazılar gösterilir.

Single — Post Navigation

Bu ayar önemli bir ayar, buaraya dikkat. Ben temayı yüklediğimde önceki-sonraki yazıları gösteren navigasyonun sağ üstte olduğunu gördüm ve bunu yazıların altına almaya çalıştım. Tüm kodları aradım taradım başaramadım. Fakat bunlarla uğraşmaya hiç gerek yokmuş 🙂 Hueman bunu da düşünmüş ve post navigayon ayarı koyarak, önceki-sonraki yazıları gösteren barı yazının altına ya da sidebara koyarbiliyorsunuz.

Temanın diğer ayarlarını anlatmaya devam edeceğim.

Önceki sayfa 1 2 3
Daha Fazla Göster

18 Yorum

  1. Öncelikle selamlar. Bende bu tema hakkında uzun zamandır araştırma yaptığım bir konu var hocam. Yardımcı olursanız sevinirim. hayalmat.com isminde bir blog yazıyorum blogumda yazdığım bir yazının özet kısmını öne çıkarılmış görsel olarak ayarlamaya çalışıyorum. Yani yazımı yazdığımda bu resim halinde görülmeli bu resme tıklanıldığı zaman yazının devamını okumak için yazıya girilmeli. Örnek site sanalsosyal.com. Bunun gibi bir ayarlama nasıl yaparım yardımcı olabilecek varsa mail atarsa sevinirim. hdhayalmat@gmail.com

  2. Merhaba kardeşim araştırmalarıma göre hueman temasına google adsense reklamı koyamıyoruz deilmi.

  3. Nofollow yorum backlink yerine tanıtım yazısı alabilirsin. Farklı ve güçlü sitelerden en aşşa 50-100 liralık olanlardan 3 farklı tanıtım yazısı. İçinde 3 link ver 1. sayfadasın.

  4. Hocam öncelikle tema için teşekkürler yanlız manşet resimlerini nasıl aktif edebiliriz. manşete resim koyamıyorum.

  5. Bence şu anda burada çok güzel bir yazı paylaştınız. Bu web sitesinin sahibine gerçekten müteşekkirim.Paylaşım için teşekkür ederim

  6. gerçekten başarılı bir site olmuş başarılarınızın devamını diliyorum

  7. Uzun zamandır merak ederek araştırmasını yaptığım bu konuyu sayenizde öğrenme şansım oldu. Yazınızı okuduktan sonra tema türkçeleştirme artık benim için çok kolay olacağa benziyor. Değerli yazınız için teşekkürler..

  8. Hocam öncelikle yazı için teşekkürler. Ben sidebarlar için başlıklarını nasıl renklendiririm ona bakıyorum var mı bilginiz acaba?

  9. WordPress temaları hakkında verdiğiniz değerli paylaşımınız benim gibi diğer ihtiyaç sahiplerinin de işine çok yarayacaktır umuyorum. Güzel bir paylaşım olmuş hocam elinize sağlık teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün