Wordpress Temaları

Hueman Ücretsiz WordPress Teması Tüm Ayarları

Hueman Ücretsiz WordPress Teması Özellikleri Nelerdir?

Öncelikle temanın boyutu 2 megabaytları geçtiğinden ve 2-3 php dosyası ile bitirilmediğinden tema üreticisinin tema üzerine verdiği emeği gösteriyor. Hueman ücretsiz wordpress temasının başlıca özellikleri şöyle. Temanın kendine özgü ayarlar menüsü bulunuyor. Bu ayarlar şöyle;

General (Genel Ayarlar)

Genel ayarlar bölümünde en başta karşımıza Responsive Layout ayarı çıkıyor. Bu ayar ile temanın responsive yani cep telefonu ve tabletlere göre görüntüsünün ayarlanması oluyor. Bu ayarı ben açık bırakıyorum. Google da artık responsive (mobil uyumlu) siteler istiyor. Zaten kullanıcı deneyimi için responsive (mobil uyumlu) temalar daha uygun. 

Mobile Sidebar Content (Mobil Kenar Çubuğu İçeriği)

Bu ayar ile sitenizin mobil cihazlardan görüntülenmesi sırasında kenar çubuğunun görüntülenip görüntülenmeyeceği, hangi kenar çubuğu türünün görüntüleneceği seçiliyor.

Favicon 

Favicon bildiğiniz gibi web sitemizin araç çubuğunda adının solundaki simgesi oluyor. Bu simgeyi yine temanın bu ayarından yapabilirsiniz. Ayrıca hueman temasını kullanmayanlar, wordpressin jetpack eklentisindeki ayar ile de sitelerine favicon kolayca yerleştirebilirler.

FeedBurner URL

Googleın sunmuş olduğu ücretsiz bir feed, yani besleme hizmeti olan feedburner sitesinden google hesabınız ile sitenizi kayıt edip feedburner adresi alabilirsiniz. Bu adresi de temanın bu bölümüne yerleştirebilirsiniz. SEO açısından işe yarayacağını düşünüyorum. Benim feedburner adresim şöyle https://feedburner.google.com Sizde kendi adresinizi alıp yerleştirebilirsiniz.

Page Comments (Sayfa Yorumları) 

Bu ayar çok fazla işimize yaramamaklaz birlikte lazım olduğunda da çok fazla uğraştırabilecek bir ayar. Bu ayarı açık konumuna getirerek wordpress sitenizde oluşturduğunuz sayfalara yorum yapılabilmesini sağlayabilirsiniz. 

İlk ayar menüsü genel ayarlar bölümü bu şekilde. Daha iyi anlamanız için kendi sitemin ekran görüntüsünü daha anlaşılır olması için aşağıda paylaşıyorum.

Hueman Teması Genel Ayarlar
Hueman Teması Genel Ayarlar
Önceki sayfa 1 2 3Sonraki sayfa
Daha Fazla Göster

18 Yorum

  1. Öncelikle selamlar. Bende bu tema hakkında uzun zamandır araştırma yaptığım bir konu var hocam. Yardımcı olursanız sevinirim. hayalmat.com isminde bir blog yazıyorum blogumda yazdığım bir yazının özet kısmını öne çıkarılmış görsel olarak ayarlamaya çalışıyorum. Yani yazımı yazdığımda bu resim halinde görülmeli bu resme tıklanıldığı zaman yazının devamını okumak için yazıya girilmeli. Örnek site sanalsosyal.com. Bunun gibi bir ayarlama nasıl yaparım yardımcı olabilecek varsa mail atarsa sevinirim. hdhayalmat@gmail.com

  2. Merhaba kardeşim araştırmalarıma göre hueman temasına google adsense reklamı koyamıyoruz deilmi.

  3. Nofollow yorum backlink yerine tanıtım yazısı alabilirsin. Farklı ve güçlü sitelerden en aşşa 50-100 liralık olanlardan 3 farklı tanıtım yazısı. İçinde 3 link ver 1. sayfadasın.

  4. Hocam öncelikle tema için teşekkürler yanlız manşet resimlerini nasıl aktif edebiliriz. manşete resim koyamıyorum.

  5. Bence şu anda burada çok güzel bir yazı paylaştınız. Bu web sitesinin sahibine gerçekten müteşekkirim.Paylaşım için teşekkür ederim

  6. gerçekten başarılı bir site olmuş başarılarınızın devamını diliyorum

  7. Uzun zamandır merak ederek araştırmasını yaptığım bu konuyu sayenizde öğrenme şansım oldu. Yazınızı okuduktan sonra tema türkçeleştirme artık benim için çok kolay olacağa benziyor. Değerli yazınız için teşekkürler..

  8. Hocam öncelikle yazı için teşekkürler. Ben sidebarlar için başlıklarını nasıl renklendiririm ona bakıyorum var mı bilginiz acaba?

  9. WordPress temaları hakkında verdiğiniz değerli paylaşımınız benim gibi diğer ihtiyaç sahiplerinin de işine çok yarayacaktır umuyorum. Güzel bir paylaşım olmuş hocam elinize sağlık teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün