Teknolojik Haberler

IOS 10.3 ile birlikte gelen 6 yeni özellik

Apple, iOS 11’den önce son büyük iOS 10 güncellemesini yayınlamıştı. IPhone veya iPad’inizde Ayarlar menüsünde ve Haritalar uygulamasında bazı yararlı güncellemeler var.

Apple , iOS 10.3’ün resmi sürümünü, Haziran ayında iOS 11 ürününün piyasaya çıkmasından önce iPhone’lar, iPad’ler ve iPod’lar için son büyük yazılım güncellemesi olan herkes için piyasaya sürdü .

IOS’un bu sürümünde belirgin değişiklikler bulunmuyor, fakat yükseltmeye değecek birkaç ince ayar yapmanız işinize yarayacaktır.

1. Apple Kimliği Profili

Tüm hesap bilgilerinizle birlikte, ayarlar menüsünün üst kısmında yeni bir profil bölümü var.

ICloud, iTunes, App Store ve Aile Paylaşımı bilgilerinize tek bir yerden erişmek için profilinize tıklayın ve bu hesaplarla bağlantılı olan tüm Apple cihazlarının bir listesini görmek için aşağı kaydırın.

Hepsine erişmek için iPhone’umdaki uygulamaya telefonda veya web tarayıcısında yine de giriş yapmanız gerekir; ancak sizi her hesaba erişmek için ayarları incelemenize gerek kalmaz.

2. iCloud depolama arıza

Apple’ın iCloud’unda ekstra depolama alanı ödüyorsanız, bu sonraki özellikle yararlı olacaktır. Şimdi, bu yeni profil bölümündeki iCloud seçeneğini tıklatarak iCloud saklama alanınızı nasıl kullandığınızı tam olarak görebilirsiniz. Depolama alanının tam olarak ne olduğunu öğrenmek için bu bölümün üst kısmındaki grafiğe dokunun. Bu grafik size, her biri tarafından kaç tane depolama birimi kullanıldığını ayrıntılandıran bir aygıta ve programa özel dökümü verecektir.

Eğer yoksa iki adımlı kimlik doğrulama seçeneği aktif olduğu zaman, ana ayarları sayfasında sağ profilinize altında yeni “öneri” bölümü fark edeceksiniz hesabınızda. Apple bu alanı, cihazınızın performansını artırmak için size başka öneriler vermek için kullanabilir; ancak şimdilik bu, telefonumda görünen tek öneri.

3. Haritalar’daki Hava Durumu

Apple’ın tescilli Haritalar uygulamasını kullanıyorsanız, nereye giderseniz gidin hava durumuna bir göz atacaksınız. En son güncelleme, o alandaki mevcut hava koşullarını gösteren ekranın sağ alt köşesine küçük bir hava durumu ekranı ekliyor. Hava durumunun yedi günlük ayrımı için sadece 3D Hava durumuna dokunun veya hava durumunu yeni bir ekranda açmaya devam edin.

4. AirPod’larımı bulun

Bir çift AirPod cihazını kullanmaya başladıysanız, bu özellik size zaman ve para kazandıracaktır . Değilse, sadece ileride okuyun.

IPhone’umdaki uygulamada oturum açın ve şimdi AirPod’ları hesabınızla ilişkili cihazlardan biri olarak görmelisiniz. ‘Bölmelerin son bilinen konumunu telefonunuzla eşleştirdiklerinde veya onları çaldıracak biçimde ping yapmak için tıklayın. İşitme yeteneğinizi korumak istiyorsanız bunları giymediğinizden emin olun.

5. Uygulama uyumluluk durumu

Şansınız, güncellemeleri almayı bırakan birkaç uygulamayı sürdürebilmenizdir; bu da telefonunuzun halsizliğini ve ağırlaşmasını artırabilir.

IOS 10.3, sistem yoran uygulamaları ayarlar menüsünden kolayca tanımlamayı kolaylaştırır . Genel ayarlarınızdaki “Hakkında” seçeneğini tıklayın ve bilginin yüklenmesini bekleyin. Uyumlu olmayan herhangi bir uygulamanız varsa, Uygulamalar’ın yanındaki numaranın yanında bir ok görmelisiniz. Başka bir tıklama sizi suçluları listeleyen Uygulama Uyumluluğu sayfasına götürür.

ios 10.3 uygulama uyumluluğu

Dosyalarınızı depolamanın daha iyi bir yolu

IOS 10.3’teki en önemli değişikliklerden biri, göremediğiniz veya denemediğiniz bir özelliktir. Apple, tüm cihazlarını Apple Dosya Sistemi (APFS) olarak bilinen daha gelişmiş bir dosya sistemine geçirmedeki ilk adımını atıyor.

Apple’ın yeni Dosya Sistemi mevcut Hiyerarşik Dosya Sisteminin (HFS +) yerini alıyor ve diğer geliştirmeler arasında daha güçlü şifreleme, depolama optimizasyonu yapıyor.

Bunun senin için anlamı nedir? Hemen fark edeceğiniz şey, daha uzun bir kurulum süresi ve depolama alanındaki küçük bir darbe. Ancak zamanla bu, zamanla geliştirilmiş performans, etkili depolama ve daha kararlı bir platform anlamına gelecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün