Teknolojik Haberler

App Store Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Apple tarafından tasarlanmış olan bir online mağazasıdır. iTunes Store üzerinden çalışan Apple Store, ilk kez iPhone 3G ile kullanıma açılmıştır. iPod Touch, iPod ve iPhone kullanıcılarına, özel bu online mağazasında, ücretli ya da ücretsiz uygulamalar indirilebilir. iTunes penceresine giriş yaptıktan sonra, sol tarafındaki iTunes store’dan App Store seçeneğini tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

iTunes Store’u film, tv showları ve müzik indirmek için, kullanabilirsiniz. Medya türlerinin kullanabilirliği, ülkelere göre farklılık gösterebiliyor. Ülke şeçeneğini değiştirmek için, iTunes Store’un anasayfasında geçerli olan bayraklar’ dan size en uygun olanı seçmeniz yeterli. iTunes Store hesabınız var ise, App Store’dan alışveriş yapabilirsiniz.
iTunes Store hesabı oluştururken satın alma için, kullanacağınız bir ödeme yöntemi belirlemek lazım. Bu yöntemler ülkeye göre farklılıklar gösterebilir. Store kredisi, hediye kartı, PayPal ve kredi kartı kullanabilirsiniz.

App Store’daki uygulamalar bilgisayara indirilebilir ama kullanılamaz. App Store’dan indirilen uygulamaları kullanabilmek için, bilgisayarı iPhone, iPod Touch ve iPad ile eşleştirmek gerekir.
Cep telefonu ağları ve Wi-Fi üzerinden kullanılabilen App Store, kablosuz indirilip, hemen kullanılabilir. İOS 2.0 ve İOS 3.2 ve üst sürümlerinin yüklenmesi, uygulamayı kullanmak için çok önemli ve gereklidir.

App Store ile ücretsiz, tüm sitelerden video indirebilirsiniz
Av Player uygulaması ile oynatmadığı format kalmayan ve alt yazı desteği’ de sağlayan, istenilen filmi convert etmeden, cep telefonuna atıp izleme imkanı sunuyor.
Oplayer lite indir App Store’ dan istediğin formattaki filmleri atıp izleme olanağı bulabilirsiniz.
Çok geniş bir içeriğe sahip olan online mağazası, 50 milyardan fazla indirme sayısı ve 900 binden fazla uygulamaya sahiptir.

Angry Birds, Adobe photoshop Express, Comics, Camera+, Bump, Asphalt 7, Kindle, Cut the rope, Instagram, Flickr, Evernote, Dropbox, Doodle jump, eBay, Gmail, Facebook, Messenger, Fruit ninja, gibi bir çok popüler uygulamaya sahip olan, App Store ile günlerin tadını çıkarmak ve keyifli vakit geçirmek, müzik dinlemek, film izlemek yani canın ne yapmak istiyorsa yapmak, zaman ve mekan ayırmaksızın mümkün.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün