Tecrübelerim

Web Siteniz Mobil Tarayıcıda Nasıl Görünüyor?

Uzun zamandır kişisel sitemde birşeyler yazmıyorum sanırım artık çözemediğim problem olmuyor. Çünkü bu sitemde internet aleminde başıma gelen ve çözümünü bulmakta zorlandığım şeyleri paylaşmayı amaçlamıştım genel olarak. Herneyse konumuza dönecek olursak konumuz şu. Web siteniz mobil ve diğer tarayıcılarda değişik piksel ve ölçülerde nasıl görünüyor? Bunun için eklentiler var onları yüklemek gerekiyor yada telefonlar zaten sürekli elimizde ondan bakmak gerekiyor vs. Ama benim burada anlatacağım yol en basit olanı.

Web sitenizi hazırladınız yada değişiklikler yaptınız ve mobil tarayıcılarda ve diğer telefonlarda vs nasıl görünüyor merak ediyorsanız hiçbir siteye girmenize, eklenti yüklemenize gerek yokmuş. 🙂 Zaten büyük çoğunluğumuzun google chrome tarayıcı kullandığını düşünürsek, chrome ile bu iş çok basit.

Hemen adımlara geçelim isterseniz;

1. Adım: Sitenizi chrome tarayıcı ile açın ve f12 tuşuna basın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek

Web Siteniz Mobil Tarayıcıda Nasıl Görünüyor

 

2. Adım: Aşağıdaki resimde gösterdiğim yere yani telefon gibi bi simgenin olduğu yere tıklayın.

Web Siteniz Mobil Tarayıcıda Nasıl Görünüyor 1

 

3. Adım: Yine aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir ekran çıkacak ve orada çeşitli mobil cihazlar var. Oradan istediğiniz cihazı seçip sitenizin nasıl göründüğünü anlayabilirsiniz. Ayrıca mobil cihaz modlelerinin yanında internet hızı da mevcut. Buradan da sitenizin ne kadar sürede nasıl yüklendiğini rahatlıkla görebilirsiniz.

Web Siteniz Mobil Tarayıcıda Nasıl Görünüyor 2

Gördüğünüz gibi 3 kolay adımda web sitenizin değişik boyutlarda, mobil cihazlarda, farklı tarayıcı tiplerinde nasıl göründüğünü hemen anlayabilirsiniz. Bunun için kullanılan eklentilere, sitelere vs girmenze bile gerek yok.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün