Tecrübelerim

Navigasyon nedir nasıl çalışır?

Sistem harita veritabanı kaynağına sahiptir. Kullanıcıya veritabanı sayesinde, konumunu bildirir ve gitmek istediği yerle ilgili en kestirme yolu gösterir. Uydudan aldığı verileri, hafızasında yüklü bulunan, yol haritasına ileten bir sistem şeklidir.

Navigasyon özelliğinden yararlanmak için, yapılması gereken, bulunduğunuz yer ve gitmek istediğiniz yeri cihaza giriş yapmak. Navigasyon size en kestirme yolu gösterecektir. Son model araçlarda Navigasyon sistemi artık, sonradan eklenen bir cihaz olmaktan çıktı. Lüks araçların özelliklerinden biri oldu artık. Yüklü olan harita bilgileri sayesinde, gideceğiniz yol üzerindeki ana ve ara yolları görebilir ve kestirme yoldan gidebilirsiniz.

Uzun süre sayahat eden, mesleki açıdan hergün farklı yerlere gitmek zorunda olan, yol bulma konusunda sıkıntı yaşayan kişiler için, ideal bir yol haritası cihazı olan, Navigasyon ile yollar çok daha yakın zamanda aşılıyor.

Navigasyon 1932 senesinde İter Avto tarafından icat edildi. Cihazı entegreli sistem ve motor sayesinde çalıştırmıştır. İlk Navigasyon sesli komut vermiyor, otomatik olarak manuel sistemle çalışıyordu. GPS’i en fazla Navigasyon kullanımında tercih ediyoruz. Aracın, uydu yayınını net alamadığı konumlarda, çok hassas olmayan GPS’ den aldığı konum bilgileri yeterli seviyede olmayınca, faydalandığı araç üzerine monte edilmiş sensörlerdir.

Artık yollarda kaybolmaya, saatlerce yollarda zaman kaybına, gereksiz kayıt tüketimine son. Navigasyon ile endişe etmeye gerek yok artık. Gideceğiniz yere, en kestirme yoldan, tüm yolların güzergahlarını görerek gitmek ve tam zamanında orada olmak, bu cihazla artık çok basit.navigasyon sistemleri

Sadece araçlar için değil, android telefonlarda da Navigasyon özelliği bulunuyor ve üstelik yürüyüş için tasarlanmış bir uygulamayla kullanılıyor. MapFactor, Google Maps, Maverick, OsmAnd, Maps.Me, Polaris, Yandex.Navigasyon, Sygic, Waze ve Wisepilot gibi uygulamaları olan ve çesitli markalarda üretilen Navigasyon ile, yola güvenle çıkın.
Bilinmedik yollardan ve adres sorma derdinden muzdarip olmaya, aynı yollardan defalarca geçip, dönüş yollarını aramaya, sinir bozukluğuna, geç kalmaya son veren bu cihazla, artık her yer avcunuzun içi gibi!

Ben normalde here maps uygulamasını kullanıyordum. Ama son günlerde google haritaların navigasyon özelliği de ektif edildi. Google maps ile daha doğru ve sorunsuz yol tarifleri alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün