Tecrübelerim

Hayır! Sakın Korkma Bir Tanem Ölümde Hayatın Bir Parçası

Az önce facebookda dolaşırken bir resim gördüm. Resim mezarın içinden dışarı bakacak şekilde çekilmiş ve altında. ‘Bir an dur!!! Dünyaya buradan bak. Hazır mısın?’ yazıyordu. Resmi aşağıda da vermeyi düşünüyorum. Her neyse resmi gördükten sonra çok farklı düşüncelere daldım. Zaten yanımda The Godfather theme müzikleri çalıyor flaşa attım dinliyorum. Dükkandayım bu arada, bugün iş yok sabahtan, öğleden sonra birisi gelecek büyük ihtimal onu bekliyorum.

Bir garip oldu içim acaba ben ölüme hazır mıyım. Evet ben gerçekten ölüme hazırım. Ölmek sonuçta Sagopa Kajmerin bir şarkısında bir bayanın da dediği gibi yaşamın bir parçası. Hazırım kesinlikle hiç üzülmem çünkü bu dünya bana göre gerçekten çok acımasız ve çok hırs dolu. Ben hevesli fakat delice hırslı biri değilim. Hayatı yaşamak sevdiklerimle, karımla, oğullarımla bana yetiyor. Onların yüzü güldükten sonra benim hiçbir eksiğim sıkıntım kalmıyor.

Tabi onların yüzünü güldürmek bazen maddiyat, bazen izinli günler vs gerektiriyor. İşte bu nedenle çalışıyorum, hırslarım bu nedenle. Yoksa benim için hiç önemli değil ne giymişim ne yemişim. Canım hiçbişey çekmez mesela benim. Çok sevdiğim yiyecekler vardır ama olmasa da üzülmem neden yok diye.

Varlıklı olmak kim istemez? İstemeye kaldığında bende herşeyi isterim, herşeyim olsun isterim ama yoksa da yoktur napıyım yani. 🙂 Bir garip psikolojide olduğum doğrudur, kesin ifadelerim olmayabilir çünkü bana göre doğru olan karşımdakine göre yanlış olabilir. Ondan kararsız gibi görünürüm çoğu zaman.

Ölüm demiştik. Ölmek… Öldüğümde ne olur acaba diye düşündüm kısa bir süre. Heralde dükkan 1 hafta kadar kapalı kalır. Zaten yeni açıldığı için sıkıntı olmaz. Sonra içindeki eşyalar yine garaja konur ve orada epey bi süre kalır 🙂 Sitelerim öksüz kalır mesela. Micro siteler, bu blog, diğer hesaplarım. Kaç kişi üzülür kaç kişinin aklına gelirim acaba? Zannetmiyorum öyle uzun süreler hatırlanacağımı. En çok sever görünenler bile laf arasında belki hatırlar.

Amaan hatırlamasın zaten. Ne olacak ki üzülseler arkamdan. Üzülmesin kimse arkamdan, yaslar tutmasın. Özellikle oğullarım Emir ve Poyraz. Bu sözlerim size. Sakın ama sakın üzülmeyin arkamdan. Bilin ki ölüm de yaşamın bir parçası. Hepimiz bir gün öleceğiz. Sizden istediğim birbirinizi asla ama asla bırakmayın. Ben bu hayatta hep tek başıma kaldım. Arkamda hiçkimse olmadı. Ben erkek çocuk istedikçe nedenini anlamayanlar şimdi anlayabilir. Arkamda bir güç olmasını istedim, beni hiç bırakmayacak sadık dost, elim ayağım herşeyim olacak bir yoldaş. İkinci çocuğumu da erkek istedim (tabi allah bilirdi benimki sadece dilekti). Onun nedeni de benimle sıkıntı yaşarlarsa veya ben bi şekilde olmazsam onlar yanlız kalmasın. Birbirlerinin arkasında olsunlar her zaman. İşte bu nedenle oğullarım siz birbirinizi bırakmayın.

Kavga etmeyin güllük gülistanlık olsun hep demiyorum. Kardeşler arasında herşey olur. Kavga da ediceksiniz, tartışacaksınız da. Ama bu kavgaları kimsenin önünde yapmıyacaksınız ve birbirinizi küçük düşürmiyeceksiniz. Ne olursa olsun küsmiyeceksiniz birbirinize.

Evet benim güzel eşim Filiz. Seni unuttuğumu sandın demi 🙂 Seni unutur muyum ben? Seni tanıdığımdan beri ben hayatta hiçbir zorluk görmedim. Herşeyi yaşadık beraber, zorluk da gördük kolaylık da. Üzüldük de ağladık da, kavgalarımız da oldu çoğu benim yüzümden 🙂 ama sen hiç küsmedin, hiç bırakmadın, pes etmedin. Çocuklarına o kadar iyi bir annesin ki, o kadar şanslılar ki anlatamam. Öleceğim yok aslında yaklaşık bi 80 sene daha yaşarım diye düşünüyorum ama konumuz böyle olduğu için yazıyorum. Sende  üzülme hiç. Sessiz ve sakin olun. Çocuklara sahip çık. Biliyorum sen ne gerekiyorsa fazlasıyla yaparsın ama senden tek isteğim var ben ölürsem birgün utlu olun. Hayatınızı yaşayın. Çocukları çok sıkma, onlar bilir nasıl davranacaklarını. Onları sadece birbirlerine yanlış yaparlarsa affetme.

Ölüme hazırmıyım sorusundan vasiyet mektubuna döndü yazı ama aklıma ölüm denince gelenler bunlar oldu. Ölümden korkmuyorum, hazırım her zaman dedim ya bu dünya çok sıkıcı ve sonu olan hiçbirşeyi sevmiyorum 🙂

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Ben ne seni nede oğullarimizi hiç bir zaman birakmam eğer ölüm gelicekse ikimizi aynı anda alsın toprak bu hayatta ikimizde tek kapmayalim seni çok seviyorum canımın içi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün