Tecrübelerim

Hard Diski Başka Bilgisayarda Çalıştırmak

Babamın bilgisayarının artık tükenmiş olduğunu fark ettim ve hızlandırmak için SSD bir hard disk alalım roket gibi olsun dedim. Tabi anlatana kadar uzun bi süre ve aradan birkaç hafta geçti ve babamın canına tak etmiş olacak ki SSD hard disk almaya karar verdiğini söyledi.

Bende internetin sonsuz nimetlerinden faydalanarak en ucuz ve hem okuma hızı 450 hem yazma hızı 450 olan 120 GBlık bir SSD Hard Disk satın aldım.

1-2 Gün sonra hard disk geldi ve sıra format ve montaj işlemlerine geldi. Babamın bilgisayarı masaüstü bir bilgisayardı ve üzerinde ne CD ne DVD Rom okuyucu yoktu. Ayrıca anakartda sorunluydu. Yaklaşık 10-12 yıllık bilgisayar sonuçta. Hala ayakta tutabildiğim için seviniyorum.

Durum böyle olunca flash belleğe Windows 7 kurulumu attım ve denemelerime başladım. Tabi SSD Hard Diski de taktım öncesinde. Her neyse, kurulumun başlaması için gereken boot ekranı bir türlü gelmek bilmedi. Her yolu denedim. Ama nafile. Windows kurumu bir türlü başlamadı.

Kısa bir süre düşündükten sonra hard diske kendi bilgisayarımda format atıp masaüstü bilgisayara geçirebileceğimi düşündüm. Evet en sağlam yol buydu çünkü benim bilgisayarım kuruluma başlıyordu.

1 2Sonraki sayfa
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün