Sosyal MedyaTecrübelerim

Facebook Hesabı Güvenlik Önlemlerini Geçme

Bu yazımda fake facebook hesabı nasıl açılacağını anlatmıyacağım. Facebooktan hesap açmayı herkes bilir. Ama fake hesap nasıl kapanmaya karşı korunur, facebook güvenlik önlemleri nasıl atlatılır ve sahte facebook hesabımızla nasıl güvenli şekilde yolumuza devam edebiliriz gibi konuları anlatacağım.

Anlatacaklarımın tümü kendi tecrübelerim ve kendi bulduğum yöntemlerdir. İnternette başka kimsenin de anlatmadığını görünce anlatma gerekliliği duydum.

Fake facebook hesabı nedir ve neden açılır?

Normal facebook hesabı herkesin vardır ama fake bir hesaba neden ihtiyaç duyarız bunu normal bir kullanıcı asla bilemz ve biz webmasterların fake facebook hesabı açmamızı da anlayamazlar. Fake facebook hesapları açan kişileri sapık falan zannederler. 🙂

Fake facebook hesabı normaldeki gibi arkadaşlarla tanışmak, paylaşımlarda bulunmak değil de daha büyük kitlelere daha kolay yoldan hitap etmek için açılır. Fake facebook hesapları çeşitli amaçlar için kullanılır. Bazıları arkadaş sayısı ve takipçileri kullanılır. 5000 arkadaş ve yüksek sayıda takipçisi olan bir hesaptan yaptığınız paylaşımı birçok kişi göreceği için sitelerinize anında hit sağlayabilirsiniz. Bazı fake hesaplarla da gruplara katılırsınız ve topluca gruplarda paylaşım yaparak sitemize hit sağlarız, satmak istediğimiz ürünü satarız gibi birçok amaç için kullanılabilir.

Gördüğünüz gibi fake facebook hesapları açmaktaki amacımız sapıklık yapmak, birilerini taciz etmek vs değil. Bizim tek amacımız sitelerimize hit sağlamak ve oradan gelecek olan adsense yada diğerreklamlardan gelir sağlamak. Yada belli bir ürünü satmak vs.

Fazla arkadaş sayısı ve takipçiler ne işe yarar?

Diyelim ki 5 adet fake facebook hesabınız var ve arkadaş sayısı da 5000 hepsinin ve 2000 de takipçisi var. Gerçekten emek verilmiş güzel fake hesaplar. 🙂 5000+2000*5= 35000 kişi demek. Yani bu 5 hesaptan paylaşım yaparsanız 35000 kişiye ulaşırsınız. Burdan 1000 kişi gelseonline olarak, size o gün eğer düzgün bir siteniz varsa 40-50 tl kazandırır. Tek paylaşımda bu para çok güzel para.

Yüzlerce gruplara katılmak ne işe yarar?

Fake hesaplarınızdan gruplara katılabilirsiniz. Katıldığınız gruplarda paylaşım yapmak zor bir iştir. Fakat bunu kolaylaştıran programlar mevcuttur. Benim bildiklerim ücretli. Zaten bu iş için ücret ödemek çok mantıklı. Daha önceki bir yazımda anlattığım HootSuite programını kullanabilrisiniz mesela. Hootsuite 1 ay ücretsiz kullanabilirsiniz ve 50 adet gruba tek tuşla paylaşım yapabilrisiniz. HootSuite programının ücretsiz kullanımı ile ilgili diğer detayları anlattığım yazıyı okumak için buraya tıklayınız.

hootsuite kullnim nasil

Hootsuite çok profesyonel ama 50 grup yetersiz gelebilir. Çünkü aylık 20 dolar istiyor ve 50 grup sınırı var.

Gruplarda paylaşım yapabileceğiniz en iyi program Help To Share;

Facebook hesabınızdan katıldığınız sınırsız sayıda gruba paylaşım yapabileceğiniz bir program daha var. Bu programın adı Help To Share. Help To Share ile istediğiniz kadar facebook hesabı ile istediğiniz kadar gruba paylaşımda bulunabilrisiniz. O kadar faydalı ki benim sunucumun kaynakları tükenip paylaşımı durdurduğum zamanlarım oldu. Help to Share sitesine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Bu programı genç bilgisayar programcılığı okuyan çocuklar yapıyorlar ve gerçekten çok ilgililer. Hem ilgili hem başarılılar. Kesinlikle tavsiye ederim. Zaten program aylık 30 lira ve bence yaptığı işe göre gayet uygun.

Help To Share - Facebook Gruplarına Toplu Paylaşım Programı
Help To Share – Facebook Gruplarına Toplu Paylaşım Programı

Herşey tamam bundan sonra Fake Facebook hesaplarını nasıl güvenli şekilde kullanabilirsiniz onu anlatıyım.

Fake Facebook Hesabı İle Güvenli Olarak Nasıl Kişi Sayısı Arttırılır?

Öncelikle fake hesabınızı bir bayan ismi ile açın. Çünkü ülkemiz erkekleri bir bayanın paylaşımına ve arkadaşlık isteğine karşılık mutlaka verir. Fake olduğunu anlar ama bile bile yine de kabul eder. Sonra bu kıza güzel bir isim ve soyisim bulun. Türkçe ve normal bir kız ismi. Örn: Hatice Salman gibi. Sonra bu kızımıza güzel resimler bulalım. Resim bulma işini ben VK sitesinden yapıyorum. Oradaki kızlardan bizim türk kızlarına benzeyen (yani çirkin) olanlardan birinin 8-10 resmini indirin ve yükleyin.

Arkadaş Eklemeye Başlayabiliriz

Arkadaş eklerken bilerek spam yapın. Ama tanımadığınız hiçbir kişiyi eklemeyin. Gerçekte de tanıdığınız tüm arkadaşlarınızı ekleyin. Bir süre sonra facebook sizin hesabınızı spam olarak algılayıp çıkış yapacak ya da hesabınıza giriş yaparken spam uyarısı verecek ve size resimdekilerin kimler olduğunu soracak. Sizde tanıdıklarınızı eklediğinizden kolayca bu güvenlik önlemini geçeceksiniz. 

Bu güvenlik önleminden sonra artık facebook kolay kolay size bulaşmaz. Şimdi tanımadığınız tanıdığınız kim varsa ekleyin ve gelen arkadaşlıkları kabul edin. Çok çok şikayet almazsanız facebook sorun yaratmayacaktır. Eğer bu profilde arkadaşlarınızın görmesini istemediğiniz şeyler paylaşacaksanız (Şirketiniz reklamı, kişisel sitenizin reklamı vb.) güvenlik önlemini geçtikten sonra tüm tanıdıkları silin de sorun çıkmasın 🙂

Fake Facebook Hesabı İle Gruplara Spama Düşmeden Katılma Yolları

Gruplara katılırken günde 20 adet grubu geçmezseniz genelde sıkıntı olmaz. Ama sayıyı geçtiniz, paylaşımlarınız çok şikayet aldı veya gruplara girerken yine arkadaş eklemeye devam ederseniz bu sefer Facebook affetmiyor ve sizden kimliğinizi istiyor 🙂

Facebook Kimlik Kontrolü Güvenlik Önlemini Geçme Yolu

Arkadaşlar bu güvenlik önlemi aslında saıldığı kadar zor bir güvenlik önlemi değil. Facebook sizden kimliğinizin resmini istiyor ve bu resimde T.C. numaranız ve diğer bilgilerinizi kapatabilirsiniz diyor. Sadece isim soyisim ve fotoğrafın yeterli olduğu bir kimlik güvenlik önlemini geçmek çok da zor değil. Kendi kimliğinizin fotoğrafını çekip bilgisayarınıza atın ve fotoğraf yerine fake facebook hesabınızın profil resmini koyun. İsim ve soyismini değiştirip fake hesabın ismini soyismini yazın. Bunları paintte bile yapabilirsiniz ama ben size photoshop tavsiye ederim daha rahat ve profesyonel olur. T.C. numaranız kimlik numaranız gibi özel bilgilerin üzerini siyaha boyamak sureti ile kapatın ve kimlik hazır. Kimliği fake hesabınıza göre düzenledikten sonra facebooka gönderin. 1-2 güne kalmaz mailinize cevap gelir ve facebook hesabınızı yeniden açabilirsiniz. Ve artık kimlik onaylı bir facebook hesabınız olmuş olur. Bu güvenlik önemini de geçtikten sonra sizi top atsalar yıkamazlar ama yine de spama düşmemeye dikkat etmek lazım.

Facebook her gün yeni bir önlem alıyor ve yukarıda yazdıklarım da yeterli gelmeyebiliyor. Bu nedenle artık fake hesap açtıktan sonra daha fazla dikkat etmek gerekiyor. Ben neler yaptığımı aşağıda madde madde yazacağım uygularsanız facebook un güvenlik önlemlerini biraz daha kolay geçebilirsiniz.

Fake Hesap Açtıktan Sonra Yapılacaklar

 • Öncelikle açtığınız hesabın profil resmini ve mümkünse diğer resimlerini bir klasör oluşturun ve içinde bulundurun. Sahte kimlik yaparken kullanmanız gerecektir.
 • Ayrıca profilin bir örneğini de resmini çekin ve klasöre koyun
 • Profile çok arkadaş ekliyorsanız arkadaş listesinin tümünü aşağıya inerek açın ve sayfayı farklı kaydederek yine klasöre kopyalayın. Bu arkadaş listesini kaydetmekteki amacımız facebook şunu tanıyor musun, bunu tanıyor musun dediğinde o listeyi açıp bakıp kişileri tanımak için kullanacağız.
 • Hesabın mail adreslerini ve doğum tarihi vs gibi bilgileri de kayıtlı tutun. Facebook hiç beklenmedik bir anda sorunca hatırlamak zorunda kalmazsınız.

Yukarıdaki maddeleri de yerine getirdikten sonra artık hiçbir güvenlik önlemi sizi yıldıramaz. Tek bir şey hariç. Eğer sadece telefon sorarsa ona yapıcak bişey yok kullanılmamış bir telefon numarası bulmak gerekli.

Şimdilik bu kadar daha birkaç yol daha var ama onlar basit engellemeler olduğundan onları anlatmaya gerek duymuyorum. Ama ilerde daha zor güvenlik önlemleri olacaktır mutlaka. Onların da çözümünü buldukça yazarım. Bana yorum bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

26 Yorum

 1. Gercek hesaplarimi kapatti kimlik onayi istiyor ehliyet Nufus cuzdani gonderdim yine acilmiyor actigim yeni hesaplar kapatiliyor baska telefon numarasiyla onaylatiyom yine kapaniyor

 2. Sırf bu face için tlfn numaramı değiştirdim actim ama kapandı arkadaşların resmi istendi bildim ve açıldı bir hafta sonra yine kapandı bu sefer kimlik istedi orninal kimlik attım faceyide onunla istim zaten ama kimliğinde kabul etmiyor geride dönmüyor gene ayni kimlik li açayım dedim iki saat demiyor bu telefonun aypi no su diyorlar bunu değiştirmem acabilirmiyim yoksa yeni bi halt mi alman gerekiyor sırf su iki senede 100 hesap bom kapatıldı kimi fake kimi orjinal ne yapmam gerekiyor bi yardımcı olun

 3. Ben kimliğimi gönderdim ama hesabım açılmıyor orijinal facemi kapatıyor ne yaptımsa açamıyorum yeni hesap açıyorum 2gunde kapanıyor yardımcı olurmusunuz acaba

 4. Bende sadece yüzünüzü net bicimde gösterecek bi resim gönderin diyor bende koyuyorum ama netten indirdiğim gitti koyuyorum ama kabul etmiyor ne yapmalıyım

 5. Merhaba bn gercek ismimlede kullandim sahte ismimide kacinci facem artik anlamam artik numaramida kabul etmiyor 1 gun ancak kliyor hesabim yniden acmak istiyorum yardim edermisiniz bn yoruldum acmaktan o kpnmkta bikmadi yardiminiza ihtiyacim var

  1. Hesabınızı açtığınızda hızlı arkadaş ekleme yapmayın. Arkadaşlarınızı zamana yayarak yavaş yavaş ekleyin. Gelen arkadaşlık tekliflerinin de tümünü kabul etmeyin onları da zamana yaymalısınız. Facebook telefon numaranızı spam olarak işaretlediğinden sizin açtığınız hesaplara şüpheli bakıyor olabilir.

 6. hesabı yeni açmış olsak ve elimizdeki kimlikteki gibi açsak nasıl kimlik onaylatacagız peki ? illaki kapanması mı lazım öyle mi kimlik atacaz

 7. bilgiler için çok teşekkürler. ama kimlik sorunu malesef fake kimlikle çözülemiyor. ya da şans meselesi bilemiyorum ama ben 2 defa gönderdim hem kimlik hem ehliyet çözemedim 🙁

  1. Fake kimliği çok iyi hazırlamak gerekiyor. Photoshop bilgisi gerektiriyor. İyi hazırlarsanız kabul edecektir.

 8. Güvenlik önlemleri her geçen gün yenileniyor. Bu yazıda son güncel önlemlerin çözmleri var. Teşekkür ederim.

 9. hiçbiryerde görmediğim enteresan ve bir o kadarda doğru yöntemler. Çok teşekkür ederim ertan kardeşim klavyene sağlık

   1. Ben kimliğimi gönderdim ama hesabım açılmıyor orijinal facemi kapatıyor ne yaptımsa açamıyorum yeni hesap açıyorum 2gunde kapanıyor yardımcı olurmusunuz acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün