Tecrübelerim

Analytics Sonuçlarında AliBestSale.com Spam

Dün sitelerin hitlerini gelen gidenlerini kontrol ederken garip bir site bağlantısı gördüm. Önce bunu önemsemedim ama sonra tüm sitelerimde olduğunu görünce merak ettim ve araştırmaya başladım. Türkçe içerikli hiçbir sitede bu durum ile ilgili bir yazı bulamadım.

Yabancılarn sitelerinde “Google Analytics Spam”, “AliBestSale.com sevk Spam kaldır” gibi başlıklar buldum ve bu alibestsale saçmalığının ne olduğunu anlamaya çalıştım.

Google Analytics AliBestSale Spam
Google Analytics AliBestSale Spam

Adamlar işi gücü bırakmış milletin sitelerine spam ziyaret yaptırıyor ve ordan Analytics değerleri ile oynuyor. Tabi bu durum hemen çıkma oranını arttırdığı için google gözünde sitenizin de değer kaybetmesine neden oluyor. Konuyu anlamaya çalıştım translate ile çevirileri okudum falan ama tam olarak bişey anlamadım.

Adamların anlatmaya çalıştığı Google Analytics sonuçlarından bu sitenin serverini kaldırın diyor. Ama ben tüm bunlarla uğraşmak yerine sitelerimi ücretsiz CloudFlare sistemine geçirdim. Şimdilik bir sorun yok gibi. Ama düzelme olmazsa bu işin üstüne gidicem ve çözümünü bulucam. O zamanda çözümü sizlere de yazarım. Şimdilik CloudFlare ile işimizi çözdük. Sizde de böyle bir sıkıntı varsa geçin ve kurtulun.

Analytics Sonuçlarında Neden ve Nasıl Gösteriliyor Bu Site?

Bu site tüm analyticslerde çıkıyor. Ben metrica kullandığım için orada gördüm ama google kendi servisini dikkate alacağı için ona da baktım ve orda da var. Peki neden analytics sonuçlarında böyle siteler çıkıyor ve nasıl oluyor. Bunu yabancılar aşağıdaki gibi bir resimle anlatmışlar.

Ölçüm Protokolü ve Hayalet Spam Google Analytics
Ölçüm Protokolü ve Hayalet Spam Google Analytics

Sitenin linki aşağıda ingilizcesi iyi olan arkadaşlar daha iyi anlayabilirler ve yorum kısmında da biraz açıklarlarsa işimiz kolaylaşabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün