Sosyal Medya

Google Plus Create Servisi Yayına Giriyor

Google plus son yaptığı yeniliklere hayatta kalma gayretini sürdürürken, servise bir nebze yardımcı olmasını umut ettiği Create Servisini de hizmete aldı.

Google plus en son aldığı kararla mecrayı alaka alanları ve topluluklar çevreninde yapılandırmaya karar vermişti. Diğer sosyal mecralardan değişik bir yaklaşım olarak bu karar yanlış değildi. Biraz da olsa Google plus’a can suyu oldu diyebiliriz. Google’ın Create Servisi de bu temelde atılan yeni bir adım olarak değerlendirilebilir.

Google Plus Create servisi

Google Plus Create servisi nasıl çalışıyor?

Create Servisi’nde bu sefer Google alaka odaklarının ve toplulukların öncülerini hedef alıyor ve konulara odaklı kaynaklar üretiyorlar. Böylelikle Google plus bünyesinde dev bir muhteva havuzu oluşturulabiliyor. Create Servisi bu arada Google plus Collections platformunu da kendi yanına çekerek alaka alanları konusunda muhtevaların gruplanmasını da sağlıyor. Ancak burada tek fark var, Google Collections herkese açık oysa Google Create yalnızca grup öncülerinin kontrolünde olan bir topluluk alt yapısı gibi hareket ediyor.

Ancak şu an için Google Create için belirli bir taban oluşturulmuş değil. Tüm ilgi odaklarının Create’e katkıda bulunabilmesi için Google servis üzerinde dağcılar, tabiat resimcileri, sanatçılar gibi grupları kullanarak Create ilgi alanları oluşturulmasına çalışıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün