Sosyal Medya

Fenomenler Ne Kadar Kazanıyor

Fenomen: sözlük anlamı ile; hayranlı uyandıracak kadar dikkat çekici olan kişi demektir. Son zamanlarda halk arasında adından sıkça söz ettirmektedir. Bu ifadeye en bilinen örnek “İnternet fenomeni” ni verebiliriz. İnternet hepimizin sıklıkla kullandığı Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya ortamlarında fazlaca kişi tarafından takip edilenler yani “Fenomenler” acaba bu işten nasıl ve ne kadar kazanıyorlar?

Fenomenler Ne Kadar Kazanıyor

Nasıl kazanıyorlar: Bir ürünün, markanın yada firmanın olsun yapacakları reklam kampanyalarını kişilere duyurmanın en etkili yolu reklam yapmaktır. Buna hepimiz hemfikiriz sanırım. Hani bir deyim vardır ya “Reklamın iyisi kötüsü olmaz” derler. Durum şudur ki; bu ürünlerini, işini yada herhangi bir şeyi paraya çevirmek isteyenlerinde, pazarlayacakları her ne ise bunu reklam vasıtası ile alıcılarına duyurması gerekmekte. Bunu yapmanın en kestirme yolu da günümüz şartlarında internet ve sosyal medya. Peki bu interneti ve sosyal medyayı ürün sahipleri nasıl kullanıyorlar? Tabi kide “İnternet Fenomenleri” aracılığı ile. Bu sayede fenomenlere de bir gelir kapısı açılmış oluyor. Tabiki internette fenomen olmuş kişiler aynı kazancı elde etmiyorlar. Takipçi sayısı bu işteki kazanç miktarını belirleyen unsurlardan birisi.İşte internet fenomenler imiz reklam yaparak kendilerine kazanç sağlıyorlar.

Peki Ne Kadar Kazanıyorlar: İnternet fenomenleri aldıkları reklamları takipçilerine sosyal medya aracılığı paylaşarak paylaşım başına (daha öncede belirttiğimiz gibi, takipçi sayısı en önemli nokta) 300 lira ile 1000 lira arasında değişen rakamlarda ücretler alıyorlar. Elbette hada düşük rakamlara paylaşımlarda yapılıyor. En dip rakam ise 15 liradan başlıyor.

Tabi ki bu işin birde ünlü fenomenler kısmı var. Bu tarz kişiler ise ödenen rakam ise hiç de öğle küçümsenecek gibi değil. Neden mi? Bu rakam twit  başına 100 ile 300 bin dolar arasında değişiklik göstermekte. Belkide sizlerde bu yolu izleyerek, belki internette fenomen olabilir belkide kendinize küçümsenemeyecek gelirler elde edebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Güzel bir yazı olmuş teşekkürler. Özellikle çok ciddi kazançlar elde edenleri gördükçe işi gücü bırakıp fenomen yoluna giresi geliyor insanın. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün