SEO Hakkında

Temiz Sitenin SEO Açısından Faydaları

Webmasterların bir siteyi yayın hayatına sokarken veya projendirirken düşünmesi gereken en önemli noktalardan biri temiz ve özgün içerik bilindiği gibi Google temiz ve güncel siteleri sevmekte ayrı bir önem vermektedir.

Peki temiz site derken neyi kastediyoruz?

Temiz siteden kastımız şu, spamdan yoksun gereksiz kodlar bulunmayan abartıcı bir şekilde link ve reklam bulanan sitelere ben trash site(çöp site)diyorum.

Temiz siteler ne gibi avantaj sağlar?

  • Temiz siteler ziyaretçi ziyaretçi odaklı site demektir bir anlamda temiz site olmak ziyaretçiyi siteye çeker ve sitede aktif olmasını sağlar.Kimse abartılı reklamların bulunduğu bir sitede durmak istemez.Temiz site konu odaklı sitelerdir ziyaretçi konuya tam anlamıyla hakim olmalıdır.
  • Google temiz siteleri sevdiğini söylemiştik peki neden sever etken şu Google temiz siteyi daha çabuk indexler diğer yandan Googlebot siteyi daha iyi analiz eder ve botların tam anlamıyla içeriği Google bildirmesini sağlar.
  • Temiz site her zaman kaliteli için önemli bir etkidir.Kaliteli site her zaman farklıdır unutmayın ki Google farklı olanı sever.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün