İzlemelimiyim

Limit Yok (Limitless) Filmi İzlenimlerim

Çok uzun zamandır film izlemiyordum. Dün gece uykum kaçtı ve bilgisayarda da yapacak birşey bulamayınca onedioda izlenip anlaşılması için yüksek IQ gerektiren filmler listesinde gördüğüm ve arkadaşlarımın da sürekli ‘Bu filmi sen kesin izlemelisin’ dediği Limit Yok (Limitless) filmini izlemeye karar verdim.

Amacım şimdi filmi kare kare anlatmak değil. Özet olarak benim filmden ne anladığımı ve eksiklerini anlatmak istiyorum. Çünkü gerçekten benim izlemem gereken bir filmmiş ama anlamak içinde öyle yüksek IQlara falan da gerek yokmuş çünkü birçok mantık hatası buldum.

Limit Yok (Limitless) Filminden Anladıklarım – Anlamadıklarım

Filmdeki adam beynin %100’ünü çalıştıran bir hapa ulaşıyor ve o andan itibaren hayatı değişiyor doğal olarak. Ama bu durumda karşılaşılması muhtemel zorluklarla da karşılaşıyor. Beyninin byük bölümünü kullanabildiği için çok iyi işler çıkaran esas oğlan nedense sürekli hapın tedariğinde sorunlar yaşıyor. Hap bitmeden aklına bile gelmiyor hapı ne yapacağı. Yani madem o kadar kafan çalışıyor önce hapı üretme yoluna git. gerçi filmin sonunda bunu yapıyor ama neden bu kadar zorluk çekiyor ki? Ayrıca filmin ilerleyen ve son bölümlerinde anlaşılıyor ki ülkede kafası çalışan ve zengin olan kim varsa bu haptan kullanıyor. Hatta biri hapı bulamadığı için ölüyor. Hayır arkadaş neden hapı üretmiyorsun sonuçta beyninin %100ü çalışıyor herşeyi biliyosunda finansla bilmemneyle neden uğraşıyosun. Git önce hapı üret sonra bak işine.

Filmin en sonunda kahramanımız hapı ürettirmeyi başarıyor ve hatta senatoya bile giriyor. Yani artık o yenilmez oluyor ve film bu şekilde son buluyor.

limit yok limitless

Filmi İzledikten Sonraki Düşüncelerim

Filmi izledikten sonra ulan dedim acaba böyle bir hap gerçekten var mı? Ülkeyi düşününce aklıma direk Acun Ilıcallı geldi. Adam inanılmaz bir zeka, yaptığı her iş başarılı, birçok dil biliyor. Başarısız işi yok gibi. Hatta Tayyip Erdoğan bile aklıma geldi acaba bu haptan o da faydalanıyor olabilir mi? 🙂 Tabiki bunlar afaki ve hatta hayal ürünü olabilir bazılarınıza göre ama gerçekten trarihe de bakarsak çok yüksek başarılar göstermiş kişilerin hemen ölmesi, yada kısa bir aradan sonra ölmesi insana garip geliyor.

Örneğin Atatürk. Onda da böyle bir hap olabilir miydi acaba? Muhteşem bir şekilde ülkeyi kurtar reformlar, yenilikler vsvsvsv daha bir ton iş başar ve sonunda çaresizce ölüme teslim ol. Belkide hapları bitti.

Yazdıklarım filmi izledikten sonra aklımda toparlanan cümlelerden ibaret. Beni yanlış anlamayın tamamen hepsi varsayım.

Filmi İzlemenizi Tavsiye Etmiyorum

Filmi bana sorarsanız izlemeyin. Akşam daha çok fazla şey vardı aklımda ama yazmayı sabaha bıraktığım için bunlar kalmış aklımda. Filmde birçok mantık hatası daha bulabilirsiniz. Ve gerçekten IQ ile hiçbir alakası yok. Bana göre zaman kaybı….

Daha Fazla Göster

3 Yorum

  1. Tek kelimeyle harika bir film olan üstü harikaydı yanlız çocuklar için önermediğim bir filmdi.
    Olumsuz örnek söz konusu bu filmde biz yetişkinlere şiddetle öneririm konu açıklamar kısmaında olacak arkadaşkar link atıyorum lütfen bakın arkadaşlar ayrıca link kısmaında bir tane buton olacak o butona tıklayarak filmi tek part ve türkçe şekilde izleyebilirsin

    İyi Seyirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün