Gündem Konuları

Sevgililer Günü De Nedir Arkadaş?

Bugünkü konumuz Sevgililer Günü olsun. Bildiğiniz gibi (gerçi bilmemenize imkan yok tüm televizyon kanalları, internet siteleri sürekli reklamlarını döndürüyor ve cep telefonlarına kampanya mesajlarından başka birşey gelmiyor. ) yarın 14 Şubat Sevgililer günü.

Sevgililer Gününü Anlamıyorum…

Ben şu yaşıma geldim Sevgililer Günü de dahil olmak üzere hiçbir önemli günün neden önemli olduğunu anlayamadım. Beni birşeyler yapmaya zorladılar mı hiç yapasım gelmiyor. Yani durup dururken işte efenim bugun Sevgililer Günü koşun çiçekçilere 1 liralık çiçeği 5 liraya alın. Hediyeler alın, para bayılın, yemekler ısmarlayın, tüketin kendinizi o gün. Sakın ha unutmaya da kalkmayın. Karşınızda örgütlenmiş, herşeyi göze almış kadınlar ordusu var. Ben bu şekilde düşündüğümü kime söylesem ‘‘Arkadaş sende amma cimrisin. Ne olur sanki bir gün hediye alsan” diyolar. Benim derdim hediye almak değil ki. Benim derdim 14 Şubatta birşeyler yapmaya zorlanmak. Yoksa zaten hediyemide alırım yeri gelince.

Sevgililer Günü küresel bir insanların cebinden paralarını alma oyunur…

Sevgililer Gününde esnaf iş yapar, piyasa canlanır, alışveriş hareketlenir ülke için iyi olabilir. Peki ya sonra? Kredi kartı extresi geldiğinde, ay sonu geldiğinde ne olacak? O zaman kimse kalmıyacak yanınzda ve siz borçlarınızla boğuşacaksınız. Sonra baş edemeyince de bu devletin allah ceasını versin, hep bunlar hükümetin suçu, başbakan istifa etsin 🙂

Komik değil mi? Evet bence de çok komik. Kartı kendin aldın, özel günleri sen kutladın, borçları gırtlak yaptın sonra sağa sola sarıyosun. Mademki durumun iyi değilse yiyemiyeceğin sofraya oturma.

Sevgililer gününü sevgilisiz geçirenler…

Sevgililer gününü kimsenin yanlız geçirmesini istemem. Gerçekten yanlız geçirmektense yukarıda saydığım herşeyi yap daha iyi. 🙂 Şimdi size sevgililer gününü yanlız geçirenlerin örneklendiği en ilginç capslerden örnekler veriyorum. Hoşunuza gider umarım.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. sevgililer günü nedir den daha çok sevgililer günü nü anlatmışsınız sevgililer günü nedir neden kutlanır bence bunu araştırınız
    bilinmeyen çok bilgi var bunları sitende yayınlayabilirsen daha anlamlı olur

    1. geri bildirim için teşekkür edeirm. Sevgililer günü tanımından çok, sitemkar bir cümle başlıktaki. Sonraki yazılarımda daha dikkatli olmaya çalışacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün