Hakkımda

Merhaba;

Ben Ertan Yetginoğlu. Evli, 1 çocuk babasıyım ve 2. oğlum da yolda. Allah’ı izniyle o da nisan ayında sağlıklı şekilde dünyaya gelecek.

Bu blogu hazırlamayı zaman zaman düşündüm fakat diğer işlerimden dolayı ve isim bulamadığımdan hep erteliyordum. İsim olarak çok farklı isimler düşündüm fakat en güzeli kendi soyadım diye düşündüm sonunda.

ertan yetginoğlu
Çok fotom olmaz benim. Birkaç tane var en güzeli de bu işte 🙂

Bu tarz bir blog hazırlamaktan beni vazgeçiren diğer durumlardan biri de bu tarzda herkesin blogu var ve herkes bişeyler yazıyor diye istememiştim. Ama şunu fark ettim ki kimse anlattığı yöntemlerde kilit noktaları vermiyor ve bir yeri eksik bırakıyor. Birçok kişi de eksik yada yanlış yönlere insanları yönlendirmeyi hedefliyor.

Ben webmasterlık hayatımda (3 yıl kadar oldu) çok yanlışlar, doğrular vs yaptım. Artık bana seo forumları, webmaster forumları bişey katamıyor ve tıkandılar. Çoğunun yazdıkları yanlış yada eksik bilgiler, yada bildiğim şeyler.

Hepimiz düşünmüşüzdür ne tür bir site açmalıyım? Bu sorunun cevabını hemen hemen herkes şöyle verir. ‘En iyi bildiğin ve sürekli devam ettirebileceğin konuda bir site aç. Tamam cevap doğru ama benim en iyi bildiğim iş yok ki. Sitelerimi hep biyerlere getirmek için öğrendiğim SEO yöntemleri, para kazanma teknikleri, hileler vs var.

Web işinde her zaman para kazanma odaklı oldum. Bu durumun çok cezasını da çektim, çok emeklerim de gitti. Tüm bu nedenleri toplarsak benim bu siteyi açmaktaki amacım şöyle.

 1. Samimi olmayan teknikler, bilgiler, fikirlerden arınmış, insanlara gerçek doğru bilgileri aktarmak.
 2. Para odaklı olmak ama bunu yaparken hata yapmamak ve amaca ulaşma yolları.
 3. Öğrendiğim birçok SEO yöntemi. Yani arama motorlarında üst sıralara çıkma yolları.
 4. WordPress hakkında zorlandığım ve çözümünü bulduğum konuların cevaplarını yazmak.

Sonuç olarak bu blogda hayatımı (genellikle bilgisayar başında geçen) yazmak istiyorum.

5 Yorum

 1. Merhaba.Gerek temalar gerekse seo bilgileri için olsun gerçekten çok güzel bilgiler vermişsiniz teşekkürler.Özellikle hakkınızdaki bilgiler kısmı bana çok samimi geldi.Bende sizin gibi hep bi site yapmak istemişimdir fakat çok istememe rağmen hep ertelemişimdir.Tabi site yapmak istememdeki amaç bi gelir elde etmektir.Fakat bugünlerde çok ciddi ki şekilde site açmak için araştırma içindeyim burada sizden öğrenmek istediğim şu;acaba ne kadar bi gelir elde edebilirim?Siz 3 yıldır bu işin içindesiniz bilgilendirirsrniz çok yardımcı olursunuz Şimdiden Teşekkür ederim.

  1. Hep söylenir ama yine tekrarlıyorum sitenizi mutlaka severek yapabileceğiniz bir dalda açın. Çünkü gerçekten 5-6 ay sonra insan tükeniyor. Siteyi sürekli içerik girebileceğiniz türde açtıktan sonra hergün 1 yazı girin en az. Bu şekilde istikrarlı gider ve SEO çalışırsanız, SEO uygun yazılar hazırlarsanız 6-7 ay içinde kazanç elde etmeye başlarsınız.

 2. Merhaba,
  Kozmetik kategorili bir wordpress sitesi kurmak istiyorum. Voice adlı bir tema kullandım ancak seo raitingine göre hata vermekte. Kozmetik kendi grubunda da ürün ve marka içerikli ayrılması gerek. Yani 2 ayrı sekmeden oluşması gerek. Ayrıca yine ana sayfada gündem konuları ve yazıları yazılı olacak.Sitenin okunur ama canlı olmasını istiyorum. Hangi tema daha uygun olur sizce? Bir öneriniz olur mu?
  İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Eğer ciddi birşeyler yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle ücretli bir tema kullanın. Uygun fiyatlı çok güzel temalar var. Onlardan birini alıp kullanabilirsiniz. Safir tema biraz pahalı ama gerçekten çok harika temalar yapıyor. Fiyat olarak daha uygun temalar yapan wptemalari.net sitesini de tavsiye edebilirim. Ancak ücretsiz bir tema kullanmak istiyorsanız anlattıklarınızı yapabilecek tema hueman teması gibi görünüyor. Çünü özel, seo değeri yüksek ve işlevsel bir tema. Ben teşekkür eder iyi günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün