Tecrübelerim

Spotify ile müzik dinleme keyfinizi katlayın

Spotify ile müzik dinleme keyfinizi katlayın

Müzik ruhumuzu dinlendiren, kimi zaman bizi duygulandıran kimi zaman da neşelendiren, melodik bir sestir.
Herkesin müzik konusunda, tıpkı bir çok konuda olduğu gibi, zevkleri ve beğenileri farklıdır. Arabesk seven, rock seven, özgün seven, türkü seven, türk sanat müziği seven, pop seven, jazz seven, yabancı şarkılar seven gibi gibi…..
Sevdiğimiz tarzların dışında, sevdiğimiz sanatçılarda vardır.

Dinlemekten hoşlandığımız müzikleri söyleyen kişilere ” sanatçı ” olan sevgi bazen fanatiklik derecesinde oluyor. Fan kitlesi (ortak olay ya da kişileri sevenlerinin oluşturduğu topluluk, grup) olarak bu aralar çok duyduğumuz bu gruplar sayesinde bir çok sanatçı gündemde kalmayı başardı.

Plakla hayatımıza giren müzik, zamanla kaset, cd ve son olarakta internet üzerinden varlığını katlayarak sürdürüyor. İnternet olanaklarıyla şekillenen olgulardan biri olan müzik, artık albüm yerine sıngle yapmaya yönlendirdi pek çok sanatçıyı. Sanal alemde yani internette dilediğin müziği dinleme imkanın var.

Bu müzikleri daha rahat, kesintisiz bir şekilde dinlemek ve indirmek için, tasarlanmış uygulamalar var.
Bu uygulamalardan biri de spotify . Bundan tam 7 yıl önce 2008 senesinde hizmet vermeye başladı, internet ortamında. Önceleri ufak tefek engelleri bulunan fakat, zamanla bu engelleri kaldırmayı başaran spotify kısa zamanda çok mesafe katetti.

İnternetten müzik indirmek denilince, akla gelen sorulardan biri de, yasal olup olmadığıdır. Buna karşı verilecek yanıt, bu uygulama tamamen yasaldır.

Telif hakkı konusunda oldukça hassas olan ve bu konuda gerekli anlaşmaları yapmış, spotify ile içiniz rahat olsun. Büyük bir müzik deposuna sahip olan, bu online müzik programı ile mobil uygulama sayesinde, dilediğiniz anda dilediğiniz şarkıyı dinleme olanağı yakalayabilirsiniz. İster kullanıcı adıyla, isterseniz Facebook sayfanızdan ulaşabileceğiniz spotify ile harika bir müzik arşivi oluşturabilirsiniz.

spotify ekran görüntüsü

spotify ekran görüntüsü

Spotifyle içinde bulunan bazı uygulamalar sayesinde, sadece şarkıyı duymaz aynı zamanda sözlerinide görebilirsiniz. Çalma listesiyle, dinlemek istediğiniz şarkıların sırasını kendi beğeninize göre yapabilirsiniz. En çok sevilen ve tercih edilen özelliklerden birisi de embed kodu ile şarkıyı dilediğiniz yerden başlatmanızdır. Sevdiğiniz şarkıları sosyal medya hesapları üzerinden, dinleyebilir, paylaşabilir hatta istediğiniz bir arkadaşınıza ya da arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Duyguların tercümanı, notaların bir araya getirerek oluşturduğu, enstrümanlarla bütünleşmiş, sesiyle huzur veren, kimileri için yaşam kaynağı, mesleği, sırdaşı olan ” müzik ” ülkeler arası platfromda birleştirici etkiyede sahiptir.

Bu kadar güzel, bir çok niteliği bir arada barındıran müzik ile, bizi buluşturan, pek çok şarkıyı dinleme ve dinletme imkanı sağlayan uygulamalardan biri olan spotify ; iyi ki var ve iyi ki bu kadar kolay ulaşılma olanağı sağlıyor !.

Spotify hakkında daha detaylı bilgi için youtube kanalını ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Yorum Yazın