Godaddy’den Hosting Almamanız İçin Sebepler
godaddy hosting alınır mı

Bugün sizlere GoDaddy firmasından neden hosting alınmaz onu anlatmaya çalışacağım. Bir başka çok bilmiş blog yazarının yazısına güvenip GoDaddy den hosting aldım yaklaşık 8 aydır kullanıyorum ve hiç mi hiç memnun değilim.

Not: Diğer yazılarımı yada hakkımda bölümünü okuyanlar bilir. Benim bu blogu açmaktaki amacım, internet ortamında karşılaştığım sorunların çözümlerini, tecrübelerimi sizlere en doğru şekilde anlatmak. O nedenle diğer bloglardaki reklam kokan yazılarla karıştırmayın. Anlatım olarak çok iyi olmayabilir ama birebir yaşanmış şeylerdir. 🙂

GoDaddy İle Çalışmamanızı Gerektiren Unsurlar

Amerikan Lokasyonlu Firma Olması

Öncelikle siteniz Türkçe içerikli olacaksa kesinlikle TR lokasyonlu bir hosting firması ile çalışmalısınız. Bunun SEO açısından da önemi vardır. (Bazı arkadaşlar çok etkilemez diye düşünebilir ama artık SEO savaşları öyle duruma geldi ki öne geçme en küçük ayarlara en ufak hesaplara kaldı. O nedenle etkiler etkilemez demeyin ne gerekiyorsa yapın).

GoDaddy amerikan lokasyonlu bir firma olduğundan sunucu yanıt sürelerini ne yaparsam yapıyım düşüremedim. Ki zaten sunucuları çok yoğun ve isteksiz çalışıyor. En basit 2 yazılık bir micro site yaptığımda bile açılış hızı yine yavaş.

Teknik Destek İlgili Gibi Ama İlgisiz

Bikaç defa sorun yaşadım malesef mail ile teknik destek alamıyorsunuz, telefonla aramanız gerekiyor. Telefonla da bağlanmak çok uzun süreler sürüyor. Sonuçta bağlandıktan sonra klasik ezberlenmiş cümleler ile cevapları alıp telefon görüşmesine veda adiyorsunuz.

FTP Sistemi Çok Yavaş

Siteme FTP üzerinden bağlandığımda bir tema bile göndermekte çok zorlandım. Dosyaları çok ağır gönderiyor. Ayrıca diyelim ki yazı içine resim koyacaksınız. Resimleri seçip ekle dediğinizde yine çok yavaş şekilde yüklemeye başlıyor ve %25 ini de yarım kesiyor. Sunucu yanıt vermediğinden yükleme işlemi yarım kalıyor. Böylelikle çok basit bir iş olan yazı içine resim galerisi ekleme cinnetlik olay olmuş oluyor.

Sitenizin Yedeğini Alamazsınız

Bunun kasıtlı olarak yapıldığını düşünüyorum. Çünkü FTPden sitemin tüm dosyalarının bir kopyasını indirmeye çalıştığımda bir türlü indiremedim. Çok uğraştım ama bir şekilde yarım kalıyor ve dosyalar ya eksik kalıyor yada inmiyor.

Yazının devamını yazacağım aklıma geldikçe….
7 yorum

  1. 1 yıldır kullanıyorum. Godaddy’nin müşteri hizmetleri tarafı zayıf. Fakat hositng kısmında Cpanel’de dosya yöneticisine girip oradan dosya yedekleme yapabiliriniz. Ayrıca veritabanı otomatik günlük yedeklenir , cpanel’e girip oradan indirebilirsiniz istediğiniz zaman. Ben paylaşımlı hosting kullanıyorum ve onda bile cpanel var. Ama markum.net’i denemek istiyorum sunucu gerekecek kadar ziyaretçi gelince.

  2. godaddy hostingleri gerçekten çok yavaş oluyor cdn servisi kullanmıyorsanız bu hız olayı sizi yıldırır. Gerçi admin panelinde ve ftp de de çok yavaş. tavsiye etmem.

  3. godaddy hosting için hiç hoş şeyler duyadım şimdiye kadar. sonuna kadar haklısınız. Ayrıca domain alırkende dikkat etmek laızm ilk alımda ucuz oluyor ama 1 yıl sonra domain yenilenirken fiyatı normalden çok fazla yazıyorlar.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.