Tanıtım

Askere gidenleri nasıl zorluklar bekliyor ?

safak 460 excel karalama programi
Askerlik Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan ve herhangi bir sağlık problemi olmayan aklı başında ve 20 yaşını doldurmuş erkeklerin gittiği bir vatani görevdir. Neden vatani görev dedin derseniz askerlikte görülen eğitimler sonucunda Mehmetçikler görev yapacakları bölgelere ve karakollara dağılırlar buralarda ellerinde silah gece gündüz hiç durmadan nöbetler tutulur ve her türlü vatan hainiyle savaşılır. Ülkemizin bu kötü günlerinde vatan haini lafını televizyonlarda çok duyar olduk. Dil din ırk ayrımı yaparak ülkeyi bölmek isteyenler ve bunlara yardım edenler tabiki Türk milleti bunlara hiç bir zaman boyun eğmeyecektir ve adalet er geç yerini bulacaktır bugünlerde olduğu gibi müdahale kaçınılmazdır.Peki bu askerlik nedir nasıl birşeydir ?
safak 460 excel karalama programi
Askerlik 6 ay kısa dönem ve 12 ay uzun dönem olmak üzere 2 çeşitte incelenir.Kısa dönem askerlik yapanlar 4 yıllık fakülte mezunlarıdır.12 ay askerlik yapanlar ise okuma seviyesi 2 yıl ve altı olan vatandaşlardır. Askerlikte 12 ay boyunca üstlerinden eğitimler görülür ve deyim yerindeyse çıkacak bir karışıklığa ve savaşa hazır olmaları sağlanır. Askerler genelde tırmanma eğitimi,sürünme eğitimi,ağır yük taşıma eğitimi silah ve atış eğitimi yaralılara anında yardım etmek için ilkyardım eğitimi gibi eğitimler alırlar.Askerliğin ve eğitimlerin başlamasıyla askerlerimiz şafak saymaya başlarlar.Şafak askerlerin kalan gün sayısına denir.
Bu şafak hesabına çeşitle etki eden şeyler vardır.Örneğin alınan izinler,cezalar gibi etmenler etki edebilir.Asker için şafak çok önemlidir annesine,babasına ailesine ve sevdiğine kavuşacağı günü sayar asker.Buradan şafak hesaplaması yapabilirsiniz..
Genelde askerlerimiz köylerinde,illerinde sevdikleri olur onları bekleyen Asker sevdiğine asker yareni denir.Asker yarenleri için bir çok söz yazılmıştır.Askerin sevgisini anlatmasının yollarından biride mektuplardır.Artık telefon ve internetin çıkmasıyla eskisi kadar rağbet görmeyen mektup hala kullanılmaktadır.
Asker mektuplarda askerliğini arkadaşlarını yediğini içtiğini rahat uyuyup uyumadığını gördüğü yerleri ve tanıdığı insanları yazar. Asker yakınları ise kendilerini,ailelerini sağlık sıhhatlerini yazıp askerin mutlu olmasını ve motivasyonunu yükseltmesini amaçlar.
Asker olmak zordur aileden,yardan ayrılmak başka diyarlarda soğukta ayazda görev yapmak çoğu insan için zorlayıcıdır.Askerde komutandan ayrı,havadan soğuktan ayrı dert yanar askerler,eğitimler zorlar aile, yar hasreti zorlar ve gün geçtikçe katlanır ve büyür yapılacak tek şey iyi şeyler düşünüp iyiye yormak ve her anın tadını çıkartmaktır.

Yorum Yazın