Hakkımda

Merhaba;

Ben Ertan Yetginoğlu. Evli, 1 çocuk babasıyım ve 2. oğlum da yolda. Allah’ı izniyle o da nisan ayında sağlıklı şekilde dünyaya gelecek.

Bu blogu hazırlamayı zaman zaman düşündüm fakat diğer işlerimden dolayı ve isim bulamadığımdan hep erteliyordum. İsim olarak çok farklı isimler düşündüm fakat en güzeli kendi soyadım diye düşündüm sonunda.

ertan yetginoğlu

Çok fotom olmaz benim. Birkaç tane var en güzeli de bu işte 🙂

Bu tarz bir blog hazırlamaktan beni vazgeçiren diğer durumlardan biri de bu tarzda herkesin blogu var ve herkes bişeyler yazıyor diye istememiştim. Ama şunu fark ettim ki kimse anlattığı yöntemlerde kilit noktaları vermiyor ve bir yeri eksik bırakıyor. Birçok kişi de eksik yada yanlış yönlere insanları yönlendirmeyi hedefliyor.

Ben webmasterlık hayatımda (3 yıl kadar oldu) çok yanlışlar, doğrular vs yaptım. Artık bana seo forumları, webmaster forumları bişey katamıyor ve tıkandılar. Çoğunun yazdıkları yanlış yada eksik bilgiler, yada bildiğim şeyler.

Hepimiz düşünmüşüzdür ne tür bir site açmalıyım? Bu sorunun cevabını hemen hemen herkes şöyle verir. ‘En iyi bildiğin ve sürekli devam ettirebileceğin konuda bir site aç. Tamam cevap doğru ama benim en iyi bildiğim iş yok ki. Sitelerimi hep biyerlere getirmek için öğrendiğim SEO yöntemleri, para kazanma teknikleri, hileler vs var.

Web işinde her zaman para kazanma odaklı oldum. Bu durumun çok cezasını da çektim, çok emeklerim de gitti. Tüm bu nedenleri toplarsak benim bu siteyi açmaktaki amacım şöyle.

  1. Samimi olmayan teknikler, bilgiler, fikirlerden arınmış, insanlara gerçek doğru bilgileri aktarmak.
  2. Para odaklı olmak ama bunu yaparken hata yapmamak ve amaca ulaşma yolları.
  3. Öğrendiğim birçok SEO yöntemi. Yani arama motorlarında üst sıralara çıkma yolları.
  4. WordPress hakkında zorlandığım ve çözümünü bulduğum konuların cevaplarını yazmak.

Sonuç olarak bu blogda hayatımı (genellikle bilgisayar başında geçen) yazmak istiyorum.

5 Comments

Yorum Yazın